fbpx
świece sojowe naturalne produkty luuv concept polskie marki

Naturalna świeca sojowa – dbaj o swoje zdrowie

Czujesz wzmożoną potrzebę relaksujących wieczorów, wzbogaconych o przytulne dodatki w domowych wnętrzach? Wisienką na torcie będzie nic innego, jak oczywiście świeca zapachowa. Jaką najlepiej wybrać, aby w pełni cieszyć się z popołudniowego lub wieczornego odpoczynku?

Świece sojowe co prawda nie są jeszcze tak powszechnie używane jak te parafinowe (które nie są zresztą dobrym wyborem) ale zaczynają pojawiać się już coraz częściej we wnętrzach osób świadomych – o bezpieczeństwie, naturalności i wspieraniu ekologii, dzięki tym właśnie świecom.

wosk-sojowy

Bazując na moich doświadczeniach ze świecami z popularnego sklepu z meblami i dodatkami do domu, notabene niektórymi naprawdę ładnie pachnącymi – ALE pachnącymi tylko w szkle, bo po zapaleniu za każdym razem czar pryskał – nadal jest ciężko znaleźć dobrą, zdrową, ładnie i intensywnie pachnącą świecę. Teraz opowiem Ci więcej i dlaczego tak uważam. Po zagłębieniu się w więcej informacji o świecach z wyżej wspomnianego sklepu w mojej głowie coś zaświtało… Te świece, jak i później się okazało inne znane, pochodzące od naprawdę topowych marek, istniejących od lat, są świecami z parafiny. Możemy to więc przyrównać do odpalania sobie dla relaksu wkładu do zniczy wzbogaconego o zapach. 🙂 Gęsty, ciężki zapach… Wyobraźcie sobie moją minę! Wcześniej nie byłam tego świadoma, nawet się tym za bardzo nie interesowałam, aż w końcu zaczęłam łączyć fakty – palenie świec zapachowych i moje bóle głowy. To było kilka lat temu. I właśnie wtedy zaczęłam rozmyślać o tym, co zrobić, aby mieć intensywnie i pięknie pachnące świece, a do tego żeby były zdrowe i nie powodowały tego, co poprzednie używane przeze mnie, czyli… bólu głowy.

Trafiłam na temat świec zapachowych z wosku sojowego. Już w pierwszej chwili dowiedziałam się, że żeby świeca była w pełni zdrowa, ten wosk powinien być z soi wolnej od GMO. Okej, jeden punkt odhaczony. Wosk sojowy jest nietoksyczny i biodegradowalny – fajnie. Nie to co parafina, czyli pochodna ropy naftowej, taka trochę benzyna samochodowa. Ekstra! (chyba już nic nie mogłoby mnie zaskoczyć w tych parafinowych świecach. :)). No dobra, zaskoczyło mnie jeszcze jedno – odpalając sobie taką parafinową świeczuszkę fundujemy sobie super mieszankę szkodliwych substancji, z których aż dwie są rakotwórcze! No way! Bye bye!

Naturalne świece wykonywane są więc z wosku sojowego. Wosk sojowy natomiast pozyskiwany jest z ziaren soi, jest nietoksyczny i biodegradowalny. Przeciwnie do wosku parafinowego, nadal bardzo popularnego i używanego w świecach. Parafina jest pochodną ropy naftowej. Co więcej, podczas spalania wytwarza szkodliwą sadzę, emituje dwutlenek węgla do atmosfery, przez co ma negatywny wpływ na środowisko. Wosk parafinowy często właśnie przyczynia się do bólu głowy, z uwagi na uwalnianie szkodliwych substancji. Wosk sojowy jest wydajniejszy od wosku parafinowego. Ponadto dzięki zastosowaniu naturalnego wosku w świecach możesz cieszyć się naturalnymi aromatami, bez obawy o swoje zdrowie i ból głowy, ponieważ nie wydzielają one żadnych szkodliwych substancji.
Możesz włączyć tryb relaks!

A dlaczego nadal jest ciężko znaleźć dobrą, zdrową, ładnie i intensywnie pachnącą świecę?

Bo nasza świadomość mimo wszystko jest jeszcze zbyt niska, w większości wybieramy cenę, nie jakość. Bazujemy na zapachu z naczynia ze świecą, często jest to zapach intensywny, ale w tej intensywności niesamowicie przytłaczający. Sama potrafię już wyczuć tę oleistość i ciężkość świec dostępnych w popularnych dyskontach, sprzedawanych po 15 złotych, ale niestety jeszcze nie wszyscy potrafią to wyczuć. Ba! Nawet te sprzedawane po ponad 100 złotych potrafią być świecami parafinowymi. Dlatego edukuję bliskie mi osoby, znajomych, swoich klientów i inne osoby, kiedy tylko podczas rozmowy wejdziemy na tematy związane ze świecami zapachowymi. I wiecie, że ich spostrzeżenia były podobne co do moich? Często bolała ich głowa, ale do czasu naszej rozmowy nie łączyli tych faktów, a te negatywne rzeczy zapamiętujemy lepiej, prawda? 🙂

Wróćmy jeszcze na moment do tej milszej odsłony świec zapachowych. Czego więcej się dowiedziałam?

Nie wszystkie olejki eteryczne nadają się do świec, ponieważ podczas spalania także mogą uwalniać szkodliwe substancje. A więc do gry wkraczają zatem olejki zapachowe specjalnie stworzone do zapachowych świec. Wszystkie kompozycje zapachowe z kartami chemicznymi, żeby była kawa na ławę i wszystko na tip top. Co do tego? Naczynie, niby rzecz błaha, bo sporo osób produkuje je w (o zgrozo!) szklankach. Tak, takich zwyczajnych szklankach, które podczas palenia mogą nas albo bardzo oparzyć przy próbie przestawienia w inne miejsce, albo pęknąć, wystrzelić. Tak że tak – naczynie do zalewu świec, specjalne, z huty szkła. Knot jeśli bawełniany to naturalny, niebielony chemicznie. Kto by pomyślał, że knot też musi być specjalny? Wtedy – na pewno nie ja!

Od niedawna na salony zaczęły wchodzić także świece z wosku pszczelego, które także są naturalne. O nich pamiętaj tak samo jak o tych z wosku sojowego!

Przekonaj się jak aromatycznie pachną naturalne świece z oferty LUUV CONCEPT.

Ściskam! Karina

Shopping Cart
Dołącz do listy oczekujących

No fields found, please go to settings & save/reset fields

Scroll to Top